Godziny pracy: Pon - Pt.: 8.00 - 16.00

Agrowłóknina na kopce

Agrowłóknina na kopce

Jak sprawić by warzywa korzenne przetrwały cały okres przechowywania w dobrej formie? Składa się na to wiele czynników. Kluczowy jest stan warzyw w momencie zbiorów. Muszą być one zdrowe, bez żadnych uszkodzeń mechanicznych, czy uszkodzeń spowodowanych przez szkodniki. Należy też odpowiednio przygotować kopiec warzywny, w którym składowane będą zebrane plony. Wymiary takiego kopca powinny wynosić do 60 cm głębokości i 50 cm szerokości. Dla uzyskania jeszcze lepszych warunków przechowywania warto wyłożyć kopiec agrowłókniną. To ochroni warzywa przed działaniem wilgoci i jednocześnie nie będzie powstrzymywało cyrkulacji powietrza.

Trzeba pamiętać, iż tylko zdrowe, nieuszkodzone mechanicznie, bez śladów żerowania szkodników, korzenie warzywne nadają się do przechowywania w kopcach. Zazwyczaj warzywa korzenne należy zbierać w dni pochmurne, bez opadów deszczu, we wczesnych godzinach rannych. Po zbiorze należy je jak najszybciej przetransportować w miejsce składowania.
Najczęstszym i najprostszym sposobem przechowywania warzyw są kopce. Głębokość kopca nie powinna przekraczać 60cm a na terenach z wysokim stanem wód gruntowych nie powinna sięgać ich zwierciadła, szerokość natomiast powinna wynosić 40 – 50 cm. Boki i dno kopca dobrze jest wyłożyć agrowłókniną, która dzięki swym właściwościom utrzymuje należyte warunki, poprzez ograniczenie przepuszczania wody od spodu i boków przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej przepuszczalności powietrza. Do tak przygotowanego zagłębienia można włożyć warzywa, układając je lub delikatnie wsypując. Należy także pamiętać, aby przynajmniej 35% warzyw wystawało ponad powierzchnie terenu tworząc półkolistą formę. Taką pryzmę wskazane jest okryć agrowłókniną i delikatnie przysypać ziemią około 5 cm. Tak przygotowaną formę można pozostawić do czasu nadejścia przymrozków

Gramatura

W naszej ofercie znajdziesz agrowłókninę na kopce o gramaturze 50g/m2 lub 100g/m2. Agrowłóknina doskonale nadaje się na kopce ziemniaków, a także innych warzyw korzennych. Dla wygody naszych Klientów przygotowaliśmy agrowłókninę na kopce w różnych wymiarach. Wszystkie z dostępnych modeli posiadają stabilizator UV, który stanowi ochronę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Agrowłóknina na kopce P50g czarna – przeznaczona jest do bezpiecznego przechowywania warzyw korzennych w kopcach. Agrowłóknina dzięki swym właściwościom utrzymuje należyte warunki, poprzez ograniczenie przepuszczania wody od spodu i boków przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej przepuszczalności powietrza.

Agrowłóknina na kopce P100g czarna – przeznaczona jest do bezpiecznego przechowywania warzyw korzennych w kopcach. Agrowłóknina dzięki swym właściwościom utrzymuje należyte warunki, poprzez ograniczenie przepuszczania wody od spodu i boków przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej przepuszczalności powietrza.

en_GBEnglish