AGROWŁÓKNINA OKRYWOWA ZIMOWA

Agrowłóknina okrywowa Geocover służy do bezpośredniego osłaniania zasianych lub zasadzonych roślin. Do jej zadań należy: stworzenie otuliny zapewniającej im odpowiednie warunki wzrostu oraz ochrona przed niską temperaturą, wiatrem, przesuszaniem oraz dużym wahaniem temperatur w krótkich okresach czasu. Agrowłóknina częściowo przepuszcza światło, wodę oraz powietrze, co umożliwia zajście procesów wegetacyjnych roślin. Obie jej strony są przy tym identyczne, dlatego nie ma znaczenia, którą z nich zostanie rozłożona. Agrowłókninę okrywową Geocover charakteryzuje najwyższa jakość. Ma ona podwójnie wzmacniane łączenie, szyte podwójnym ściegiem, co czyni ją wyjątkową na rynku. Agrowłóknina zimowa dostępna jest w gramaturze 50 g/m2.

Sprawdź ten produkt w naszym sklepie

Ochrona przed zimą

Zimowe miesiące to trudny czas dla roślin. Skoki temperatur, silny mróz – szczególnie nocą, i bezlitosny wiatr, mogą uszkodzić rośliny i zaburzyć ich prawidłowy wzrost. Dlatego, aby uniknąć przemarznięcia należy pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu zasianych i zasadzonych roślin. Najlepsza do tego celu będzie biała agrowłóknina zwana również agrowłókniną zimową. Dostępna w naszym sklepie agrowłóknina biała wykonana jest z najwyższą precyzją, aby jak najlepiej spełniała swoją rolę. Przy jej produkcji użyliśmy nowoczesnych rozwiązań, jednym z nich są szyte łączenia wykonane podwójnym, wzmacnianym ściegiem. Dzięki temu agrowłóknina zimowa jest jeszcze odporniejsza na uszkodzenia, może więc być użytkowana nie tylko przez jeden, ale i kilka sezonów.

Jakie zadanie ma biała agrowłóknina?

Za jej pomocą tworzymy przyjazne dla rośliny środowisko. Po okryciu roślin agrowłókniną białą zostaje stworzona osłona, oddzielająca roślinkę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wewnątrz takiej otuliny temperatura jest trochę wyższa niż na zewnątrz. Jest to skuteczne zabezpieczenie rośliny szczególnie podczas miesięcy, w których panują bardzo niskie temperatury, wieją zimne wiatry, a jednocześnie nie ma opadów śniegu. Taki scenariusz pogodowy zimowej pory jest wyjątkowo niekorzystny dla upraw.

Wykonanie

Osłona wykonana z agrowłókniny zimowej tworzy dogodne warunki rozwoju dla roślin, nawet podczas tak nieprzyjaznej pory roku, jaką jest zima. Mimo że agrowłóknina chroni przed niską temperaturą i wiatrem, to przepuszcza wodę. Takie rozwiązanie pozwala na pełną kontrolę gospodarki wodnej i nieprzesuszenie rośliny – co bywa częste podczas bezśnieżnych zim. Biała agrowłóknina nie ogranicza roślinie dostępu do światła. W oferowanej przez nas agrowłókninie białej nie zapomnieliśmy o zastosowaniu specjalnego koncentratu UV. Zastosowanie stabilizatora UV w materiale zapewnia wytrzymałość agrowłókniny na promienie UV, to zapewnia możliwość użytkowania materiału przez dłuższy czas.

Zastosowanie

Agrowłóknina zimowa znajduje swoje zastosowanie w ochronie roślin gruntowych (również warzyw zimujących), winorośli, iglaków, krzewów, drzew owocowych i wszelkich gatunków roślin, które mają ograniczoną odporność na mróz. Podczas okrywania rośliny należy zwrócić uwagę, aby biała agrowłóknina osłaniała dokładnie całą roślinę, od gruntu, do samych końcówek pędów. Pamiętaj, aby dobrać właściwy rozmiar agrowłókniny białej, zbyt małe okrycie może uszkodzić roślinę.

W ofercie Geocover znajduje się agrowłóknina o zróżnicowanych wymiarach, gotowe kaptury zimowe, a także rękawy ochronne.

Skorzystaj z naszych porad