Agrowłóknina Ściółkująca

AGROWŁÓKNINA ŚCIÓŁKUJĄCA

Prowadząc uprawę roślin, chcesz dla nich jak najlepiej. Nawozisz, chronisz przed szkodnikami, troszczysz się o ich wzrost. Nie pozwól, żeby chwasty stały się dla nich konkurencją! Sposoby na pozbycie się chwastów są bardzo różne. Można stosować herbicydy, jednak mogą one mieć wpływ na jakość plonów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest użycie agrowłókniny ściółkującej. W celu maksymalizacji plonów wskazane jest stosowanie agrowłókniny ściółkującej Geocover, która chroni nie tylko przed narastaniem i rozwojem chwastów, ale także przed utratą wody.

Agrowłóknina ściółkująca została wykorzystana w badaniach prowadzonych przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Przeprowadzone doświadczenie wykazało, że materiał  doskonale spełnia funkcje takie jak zabezpieczenie przed chwastami czy też utrzymanie wilgoci w glebie. Szczegółowe wyniki badań znajdują się tutaj.

Agrowłóknina ściółkująca Geocover polecana jest osobom zajmującym się uprawą ziemi nie tylko zawodowo, ale też amatorsko.

Sprawdź ten produkt w naszym sklepie

Główne cele agrowłókniny ściółkującej Geocover to:

  • Podwyższenie temperatury gleby
  • Stabilizacja i ochrona struktury gleby
  • Zapobieganie rozwojowi chwastów
  • Ograniczanie parowania i utraty wody
  • Zapewnienie zbioru czystych warzyw

Jakie są zalety Agrotkaniny Ściółkującej?

Agrowłóknina ta podnosi temperaturę gleby, co poprawia warunki środowiskowe wokół korzeni. W przeciwieństwie do folii używanych do ściółkowania, czarna agrowłóknina Geocover, dzięki swej porowatej strukturze, zapewnia przepuszczalność wody i powietrza, umożliwiając roślinom zdrowy wzrost. Kolejnymi jej zaletami jest zmniejszenie podatności roślin na szkodniki a nadto podniesienie walorów estetycznych ogrodu, ponieważ chroni ona przed zabrudzeniem te owoce i kwiaty, które rosną nisko nad ziemią i narażone są na osadzanie się drobinek ziemi. Zabieg ten skraca również czas pracy związanej z czyszczeniem po zakończonych zbiorach w sezonie. Silny koncentrat UV agrowłókniny ściółkującej Geocover zapewnia jej najwyższą wytrzymałość w porównaniu do innych dostępnych na rynku.

Zapobieganie rozwojowi chwastów

Rozwój chwastów wymaga dostępu światła warunkującego fotosyntezę. Czarne barwniki stosowane w agrowłókninie ściółkującej znacznie zmniej­szają przepuszczalność światła do poziomu ograniczającego fotosyntezę, a tym samym wzrost chwastów pod agrowłókniną

Kontrola parowania i ilości wody

Agrowłóknina ściółkująca Geocover zmniejsza stopień odparowywania wody z gleby wskutek skumulowanego efektu obniżenia parowania termicznego i wiatrowego. Ograniczenie rozwoju chwastów zmniejsza konkurencyjne spożycie wody. Porowata struktura włóknin do ściółkowania pozwala na przedostawanie się do gleby wody deszczowej i wody z nawadniania powierzchniowego. Ponadto, ponieważ płody rolne pozostają oddzielone od gleby, plantatorzy zbierają je w stanie niezabrudzonym, co poprawia plon rynkowy i zmniejsza zużycie wody do mycia.

Gramatura

Skorzystaj z naszych porad