Agrowłóknina na kopce

agrowloknina-do-stogow-635x25

AGROWŁÓKNINA NA KOPCE

Jak sprawić by warzywa korzenne przetrwały cały okres przechowywania w dobrej formie? Składa się na to wiele czynników. Kluczowy jest stan warzyw w momencie zbiorów. Muszą być one zdrowe, bez żadnych uszkodzeń mechanicznych, czy uszkodzeń spowodowanych przez szkodniki. Należy też odpowiednio przygotować kopiec warzywny, w którym składowane będą zebrane plony. Wymiary takiego kopca powinny wynosić do 60 cm głębokości i 50 cm szerokości. Dla uzyskania jeszcze lepszych warunków przechowywania warto wyłożyć kopiec agrowłókniną. To ochroni warzywa przed działaniem wilgoci i jednocześnie nie będzie powstrzymywało cyrkulacji powietrza.

Sprawdź ten produkt w naszym sklepie

Kiedy pryzma powinna być okryta?

Część (około 35%) magazynowanych warzyw powinna lekko wystawać ponad powierzchnię gruntu. Oczywiście taką nadwyżkę okrywa się agrowłókniną, a następnie przysypuje cienką warstwą ziemi. Dzięki takiemu zabiegowi warzywa będą stopniowo się wychładzać. Pamiętaj, aby nie dopuścić do przemarznięcia warzyw! Dlatego przed nadejściem przymrozków zwiększ warstwę ziemi na kopcu, dodaj słomę, a na sam wierch zastosuj agrowłókninę na kopce. Wysokiej jakości agrowłóknina Geocover ochroni magazynowane zbiory przed silnymi mrozami, zapewniając odpowiednią temperaturę wewnątrz kopca.

Gramatura

W naszej ofercie znajdziesz agrowłókninę na kopce o gramaturze 50g/m2 lub 100g/m2. Agrowłóknina doskonale nadaje się na kopce ziemniaków, a także innych warzyw korzennych. Dla wygody naszych Klientów przygotowaliśmy agrowłókninę na kopce w różnych wymiarach. Wszystkie z dostępnych modeli posiadają stabilizator UV, który stanowi ochronę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Skorzystaj z naszych porad